Skutki ocieplenia się klimatu będą odczuwalne dla wszystkich ludzi na świecie, jedni na tym zyskają, inni jednak bardzo wiele stracą. Niezależnie od tego czy będzie to rolnik czy handlarze, jednakowo mogą utracić wszyscy poprzez czyhające katastrofy przyrodnicze wywołane globalnym ociepleniem klimatu.
Jednym z najgroźniejszych skutków ocieplenia się klimatu jest regularne topnienie lodowców arktycznych, co w efekcie doprowadza do zwiększenia objętości wód w oceanach, morzach i rzekach oraz do niezliczonych powodzi występujących w rejonach dużych zbiorników wodnych. Topnienie lodowców arktycznych ma również związek z wymieraniem gatunków zwierząt, które żyją w tamtejszym klimacie, a jego ocieplenie zabiera im naturalny ekosystem i doprowadza do zagłady poszczególnych gatunków zwierząt. Obecnie najbardziej zagrożone są niedźwiedzie polarne poruszające się i polujące na krach Morza Arktycznego. Inne obszary zagrożone wyginięciem naturalnej flory i fauny poprzez globalne ocieplenie klimatu to lasy deszczowe w Amazonii, które pod wpływem ocieplonego klimatu za kilkadziesiąt lat przemienią się w sawannę, na której wiele gatunków roślin i zwierząt nie będzie miała naturalnego prawa istnienia.
Straty w przemyśle i gospodarce przede wszystkim obejmą strefy równikowe, gdzie gorące powietrze spowoduje wyparowanie wody oraz poszerzenie się terenów pustynnych. Tym samym zginą obszary ziemi na których obecnie jest możliwa uprawa rolnicza poszczególnych roślin. Spadek poziomu wód słodkich nadających się do spożycia stanie się głównym powodem konfliktów społecznych, a podwyższenie się wód morskich doprowadzi do niezliczonych klęsk powodziowych.
Innym katastrofalnym skutkiem globalnego ocieplenia klimatu jest wzrost temperatury oceanów, a co za tym idzie zwiększona liczba cyklonów tropikalnych zwanych potocznie huraganami, które doprowadzają do ogromnych zniszczeń oraz wymierania gatunków roślin, zwierząt jak również ludzi. Huragan to rodzaj klęski żywiołowej, która zabiera wszystko co spotka na swojej drodze.
Jedynym plusem ocieplenia się klimatu będzie możliwość zagospodarowania obszarów Arktyki, obecnie niedostępnej dla rolnictwa i rozwoju innych gałęzi przemysłu, oraz rozkwit turystyki w ocieplonych rejonach świata. Jednak przy tak ogromniej liczbie klęsk żywiołowych, te znikome plusy gospodarcze nie przemawiają w żadnym stopniu, za przyzwoleniem z naszej strony na zwiększanie się globalnego ocieplenia na świecie, a raczej powinniśmy wszelkimi dostępnymi środkami zapobiegać niekorzystnemu zjawisku jakim jest ocieplenie się klimatu na Ziemi.