menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Jak sądzisz czy jest potrzeba altruizmu w dzisiejszym społeczeństwie? Podaj przykłady
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Altruista- pożyteczna czy zgubna postawa we współczesnym społeczeństwie?
Uważam, że altruizm to zgubna postawa we współczesnym społeczeństwie. Ludzie są nieufni, rzadko robią dla innych coś bezinteresownie, równocześnie oczekując tego od innych. Gdy jednak ktoś zrobi dla nich przysługę nie wymagając niczego w zamian robią się podejrzliwi, uważają, że ktoś ma wobec nich nieczyste intencje.
Altruista, to przeciwieństwo egoisty- człowiek, który na pierwszym miejscu stawia sprawy innych osób, o nie się troszczy i nimi przejmuje. Jak już wspomniałam, ludzie są nieufni, gdy ktoś chce coś dla nich zrobić, do tego bezinteresownie, robią się podejrzliwi. W dzisiejszych czasach ukształtowała się postawa, że każdy człowiek oczekuje czegoś w zamian za pomoc czy dobrą radę.
Po drugie, gdy ludzie zorientują się, że altruista bardziej przejmuje się nimi niż sobą, często wykorzystują to. Bawią się nim, sprawiają, by wyręczał ich w różnych sprawach. Pomiatają, a jemu wydaje się, że może pomóc.. Nie dziękują, a on wcale tego nie oczekuje. Za plecami naśmiewają się z niego, często mówią, że chce on się podlizać. Rzeczywistość jest inna, ale w dzisiejszych czasach nikt nie zwraca na to uwagi.
Ponadto altruistę można postrzegać jako człowieka, któremu brakuje asertywności. Nie potrafi powiedzieć nie, zgadza się na wszystko, spełnia każdą prośbę drugiej osoby. Nie wie, jak bardzo niektórym jest to na rękę i, że za wszelką cenę próbuje to wykorzystać. Żyje w przeświadczeniu, że ludzie są dobrzy i każdy w głębi docenia go i mu dziękuję.
Altruista często jest brany za człowieka nieposiadającego własnego zdania. Takiego, który zgodzi się na wszystko, bo boi się, że komuś może się nie spodobać, jeśli myśli inaczej. Altruiści nie mają łatwego życia, jeśli żyją w środowisku, jakie przedstawiłam powyżej.
Moim zdaniem altruistą można być jedynie wobec prawdziwego przyjaciela, osobie, której bezgranicznie się ufa. Tylko ona nie będzie doszukiwać się nieczystych intencji, jeśli zrobimy dla niej coś bezinteresownie, ale i nie będzie wykorzystywać naszego poświęcenia. Również tylko ona zrobi dla nas coś nie oczekując niczego w zamian.
W dzisiejszych czasach niewielu jest osób, które reprezentują sobą postawę altruistyczną. Nie brakuje za to egoistów, którzy to swoje potrzeby stawiają ponad wszystko inne. Uważam, że obecnie niełatwo jest być altruistą, dzisiejsze społeczeństwo wbrew pozorom nie jest nastawione pozytywnie do takich ludzi.
Uważam, że altruista to zgubna postawa w dzisiejszym społeczeństwie. Ludzie przywykli do działania w myśl zasady `coś za coś` i to właśnie ją praktykują. Nie wierzą w czyste intencje bezinteresownych osób.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...