menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Napisz streszczenie baśni ''szklana góra''
 


 potrzebujeee dzisiaj

z góry dzieki
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Chłopie, mógłbyś to przeczytać, raptem pare stron. Ale proszę:

Królowi rodzi się córka. Mag podpowiada mu, by nazwał ją Królewskim Synem. Po pewnym czasie dorosła już Królewna musi dokończyć przygodę swojego ojca i wyruszyć na Szklaną Górę. Król kiedyś prawie na nią dotarł: wycieńczyła go dopiero walka z Władcą Wysp. Teraz jego córka ma iść na spotkanie z wrogiem, synem Władcy, by odkryć Trzy Wielkie Tajemnice. Królewna, obładowana przedziwnymi wynalazkami, wyrusza w drogę. W nocy napada na nią Książę z Wysp, biorąc ją za mężczyznę. Walczą, w końcu jednak razem wyruszają na podbój Góry. Gdy wynalazki zawodzą, zdobywają szczyt dzięki czarom. Spotykają potwora, który porwał pisklę Rajskiego Ptaka, chcąc w zamian złote jabłko. Ratują pisklę i rzucają jabłko tak, żeby potwór za nim gonił. Potwór jest stajennym zaczarowanym przez Maga, z którym mieli się podzielić zyskiem z jabłka. Mag jednak oszukał i teraz potwór go ściga. Książę pojawia się na zamku – poprowadziło go toczące się jabłko. Królewna odkrywa Wielką Tajemnicę – kocha Księcia z Wysp!
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...