menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Wyobraź sobie, że jesteś jednym z posłów, który doprowadził do uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r. Przygotuj odezwę do społeczeństwa, w której się będziesz starał przekonać ludność do zaakceptowania ustawy. Pamiętaj, że do każdego ze stanów trzeba się zwracać osobno i posługiwać się przekonywującymi argumentami.
pomocy nie wiem jak zacząć i jak to uargumentować:(
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
 
verified
Najlepsza
Myślę, iż powinno Ci to pomóc:

Drodzy politycy, reprezentanci Rzeczpospolitej Polski !!!
Obchodzimy dzisiaj 219 rocznicę wprowadzenia Konstytucji 3 Maja. Świętujemy sukces, jakim było ustanowienie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Była ona przełomem w ówczesnej polityce. Zlikwidowane obecne od dawna wady systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Zniesiono złotą wolność szlachecką. Konstytucja wprowadziła polityczne zrównanie mieszczan i szlachty oraz stawiała chłopów pod ochroną państwa. W ten sposób złagodziła najgorsze nadużycia pańszczyzny. Konstytucja zniosła zgubne instytucje, takie jak liberum veto, które przed przyjęciem Konstytucji pozostawiało sejm na łasce każdego posła, który, jeśli zechciał – z własnej inicjatywy, lub przekupiony przez zagraniczne siły, albo magnatów – mógł unieważnić wszystkie podjęte przez sejm uchwały. Miała ona wyprzeć istniejącą anarchię, popieraną przez część krajowych magnatów, na rzecz egalitarnej i demokratycznej monarchii konstytucyjnej. Była niekwestionowanym sukcesem Rzeczpospolitej.
Dzisiejsza władza powinna brać przykład z odwagi i poświęcenia dawnych polityków. Aby wprowadzić Konstytucje 3 Maja użyli oni podstępu. Polegał on na tym, że podpisała ją 1/3 wtajemniczonych członków Sejmu, kiedy to inni wrócili do domu na święta Wielkanocne. Zrobili to, aby nie dopuścić do odrzucenia projektu. Zależało im wyłącznie na sprawiedliwości i godnym bycie społeczeństwa. Również król podpisał Konstytucję, mimo, iż jej powodzenie było według niego wątpliwe.
My, młodzież polska uważamy, że ich postępowanie powinno znaleźć odzwierciedlenie w dzisiejszym sposobie rządzenia naszym krajem. Prosimy was, aby waszym priorytetem było zawsze dobro Rzeczpospolitej Polski, oraz jej mieszkańców.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...