menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
W pracy trzeba zawrzeć informacje
o:

- budynkach teatru w czasach
Szekspira - krótki opis;

- przedstawieniach w tych teatrach;

- zachowanie publiczności;

- porównanie z teatrami antycznymi;

- teatr elżbietański.

Mile widziane również inne informacje.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Czasy Szekspira były czasami rozwoju teatru, który stawał się coraz popularniejszy. Sam Szekspir zapoczątkował istnienie teatru nowożytnego.
Na przedstawienia przychodziło wiele osób, które często wygwizdywały i wyśmiewały grających aktorów. Sztuki trwały trzy dni. W teatrze grali sami mężczyźni, odgrywali nawet role kobiece. W teatrze Szekspira po raz pierwszy wystąpiło na scenie więcej niż trzech aktorów! Nowe przedstawienia nie zachowywały zasady trzech jedności - często były one wielowątkowe.
Teatr za czasów Szekspira nazywany był teatrem elżbietańskim
widzowie mogli głośno wymieniać opinie i uwagi na temat gry aktorów oraz sztuki; mogli jeść i pić w czasie sztuki.

Na scenie elżbietańskiej nie było w zasadzie dekoracji, gustowano w kosztownych strojach. Co znaczniejsi widzowie otrzymywali krzesło na scenie. Początkowo aktorzy grali na dworze. Sceną było podwyższenie, otoczone z trzech stron przez widzów. Czwarty bok sceny zamykały drzwi do garderoby. Nad nią budowano małą galerię, gdzie rozgrywano sceny balkonowe. Przedstawieniom towarzyszyła muzyka. Aktorzy cieszyli się powszechnym szacunkiem. Z czasem amatorskie grupy teatralne zaczęły ustępować miejsca aktorom zawodowym. Tworzyli samowystarczalne zespoły, mając w swoim gronie też dramaturgów ( grupy tzw. umysłów uniwersyteckich ). Aktorzy mieli wyszukane, bogate stroje.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...