menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Uwag o demokracji w Polsce na tle demokracji republikańskiej w Rzymie.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
W polska w tradycje kulturowa na tyle gleboko wpisal sie rzymski republikanizm, ze obywatele XVIIwiecznej polski uwazali ja za bezposrednia spadkobierczynie republikki rzymskiej. Ustroj Rzeczpospolitej byl tak podobny do systemu ustojowego panstwa rzymskiego, ze gdyby ktos powiedzial: "Rzeczpospolita polska to rzeczospolita rzymska" nie znalazlby krytykow.
W polsce najwazniejsze wladze tak jak w republice rzymskiej skupialy sie w rekach arystokracji, ale kazdy mial bowiem prawo glosu, wszyscy posiadali te same prawa i podlegali temu samemu kodeksowi karnemu. Wybory odbywaly sie co jakis czas i mialy na celu wylonienie tych, ktorzy godnie by nas reprezentowali. Wazna role w demokracji pelni tolerancja, wolnosc mysli, slowa i wyznania. To wszystko przetrwalo do teraz i dzis mamy taki sam rodzaj wladzy.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 5 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...