menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Podobieństwa i różnice w sposobach komunikowania się miedzy ludźmi w pokoleniu dziadków rodziców i dzieci
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Uważam, że między mną a pokoleniem moich dziadków (lub rodziców) jest więcej różnic niż podobieństw. Według mnie dorośli nie rozumieją młodzieży, a młodzież nie może nadążyć za rozumowaniem dorosłych. Im większa różnica wieku, tym trudniej dojść do wspólnego porozumienia.
Główną przyczyną konfliktów obu stron jest odmienne wychowanie. Nasi dziadkowie przeważnie byli wychowywani w wielodzietnych rodzinach. Trudno było o jedzenie, ubranie, rozrywkę. Dzisiejsza młodzież dorasta w lepszych warunkach. Inne rzeczy są ważniejsze niż jedzenie czy ubrania, które zapewniają nam rodzice. Dla naszych dziadków nie do pomyślenia było siedzieć kilka godzin przed komputerem i grać w „ogłupiające gry”, a dla nas jest to norma, przyjemność na którą z chęcią sobie pozwalamy. Starsi ludzie niezbyt ufają postępowi technologicznemu. Rzadko kiedy spotkamy staruszka rozmawiającego przez telefon komórkowy, albo wypłacającego pieniądze z bankomatu. Rozwój techniki ma duże znaczenie w naszym życiu, ale w życiu dziadków już nie.
Jeśli chodzi o doświadczenie, w porównaniu do naszych dziadków, mamy nie dużo do powiedzenia w tej kwestii. Ich dzieciństwo to ciężkie początki XX wieku, czyli II Wojna Światowa, następnie stan wojenny, ograniczona wolność osobista i pamiętne długie kolejki do sklepów, w których można było kupić coś jedynie na kartki. Dzisiejsza młodzież tego nie zna, ponieważ od najmłodszych lat wszelkie dobra materialne były powszechnie dostępne. Nie musieliśmy walczyć o wolność kraju ani wracać przed określoną godziną ustaloną przez rząd i pilnowaną przez służby ścigania. Osoby w podeszłym wieku patrząc na rozpuszczoną młodzież próbują przekazać nam pewne wartości i zasady, których nauczyli się na własnych błędach. Ponieważ oni już doświadczyli pewnych porażek nie chcą abyśmy my też musieli to robić, aby się czegoś nauczyć. My jednak ich nie słuchamy, bo podobno człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach, a poza tym większość z nas uważa, że czasy się zmieniły i problematyka młodzieży także.
Dość zauważalną różnicą, która dzieli pokolenia są odmienne wartości. Zmieniają się one zależnie od jakości życia, ale także od warunków politycznych kraju i otoczenia w jakim się wychowujemy. Dzisiaj niejednokrotnie młodzież wyznaje kult technologii, telefonu komórkowego i komputerów. Wszystkie rzeczy materialne są nietrwałe i ulotne, ale dają chwilowe szczęście, które jest kuszące dla niedorosłego człowieka. My nie mamy szansy poznać prawdziwych wartości jakimi kierowali się nasi przodkowie tj. patriotyzm, oddanie, wierność. Pogoń za dostatkiem przysłania nam rzeczy naprawdę istotne. Nawet przyjaźń obecnie nie oznacza tego samego co kiedyś(bezgraniczne zaufanie, wsparcie i oddanie nie zależnie od okoliczności). Oczywiście zdarzają się takowe przyjaźnie, ale w wielu przypadkach jest to tylko zażyłość dwóch osób polegająca na wzajemnym zakłamaniu.
Podsumowując, jest wiele różnic między naszym pokoleniem a pokoleniem naszych dziadków czy rodziców. Mimo że różnice te dotyczą prawie każdego aspektu naszego życia, są chwile gdy potrafimy się z naszymi babciami i dziadkami „dogadać”. Szczególnie jeśli chodzi o prezenty dla nas czy inne przyjemności. W tym nikt ich nie zastąpi.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
2 odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...