menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
proszę o odpowiedz na zadane pytanie z ekonomii : Jakie dobra i usługi należy produkować i w jakich ilościach
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Jakie dobra i usługi należy produkować i w jakich ilościach? znaczy to: Ile i jakich "alternatywnych" dóbr i usług należy wytwarzać? czy wytwarzać więcej dóbr konsumpcyjnych, czy produkcyjnych? i jakie będą konsekwencje danego wyboru?
Jak powinno się produkować dobra? czyli: Kto, z jakich zasobów i za pomocą jakiej technologii? Czy wytwarzać energię elektryczną z ropy i węgla, czy za pomocą, wiatru, wody i energii atomowej? Czy samochody będą wytwarzane, dzięki pracochłonnej, czy kapitałochłonnej pracy? na te pytania społeczność musi odpowiedzieć, ale potrzebuje do tego pewnych danych, czyli określenie dochodów właścicieli ziemi, pracy i kapitału, bo przecież trzeba im zapłacić za usługi świadczone przez czynniki, będące ich własnością.
Dla kogo mają być wytwarzane dobra? Jeszt to pytanie dotyczących zasad dystrybucji, czyli Podzialu tego, co zostało wyprodukowane. wiadomo, że ludzi bogatszych stać na większą konsumpcje, niż ludzi biednych.

Zasada racjonalnego gospodarowania

ZASADA RACJONALNEGO GOSPODAROWANIA może być stosowana w dwóch aspektach jako:
zasada minimalizacji nakładów - powinniśmy dążyć do minimalizacji kosztów i osiągnąć planowany poziom zysku.
zasada maksymalizacji efektów ? osiągnięcie max zysku przy określonych kosztach.
Prowadząc politykę racjonalnego gospodarowania środkami produkcji, obniżając koszty produkcji np. poprzez oszczędność materiałów, stosowanie nowych technologii, mniej kosztownych, niż stosowanie starych metod produkcji, doprowadzamy do obniżki kosztów. Niższe koszty produkcji to niższe ceny wyrobów na naszym rynku. Producent tych wyrobów szybciej znajdzie odbiorców, gdyż cena tych wyrobów będzie konkurencyjna na rynku. Nasz przedsiębiorca będzie produkował w niższych cenach wyroby, ale będzie mógł produkować więcej, a tym samym będzie osiągał większe zyski.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...