menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Język polski Pan Tadeusz
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
 
verified
Najlepsza
Koncert Jankiela na cymbałach określony jest mianem koncertu nad koncertami. Poeta w sposób mistrzowski uwydatnił artystyczne walory konceru poprzez: wprowadzenie melodii pieśni narodowych (polonez 3-go maja, piosenka o żołnierzu tułaczu, mazurek Dąbrowskiego), naśladowanie dźwięków różnych instrumentów (dzwonki, bębenki, trąby mosiężne), zmiany rytmu i siłu uderzeń. Wprowadzenie dyzonansu w melodię poprzez zgrupowanie wyrazów ze spółgłoskami syczącymi, nagromadzenie wyraz dźwiękonaśladowczych, nagromadzenie odpowiednich rzeczowników i czasowników, emocjonalnych epitetów, porównań, przenośni i poetórzeń. Przywołane obrazy historyczne wywołują różną reakcję u słuchaczy. Konstytucja 3-go maja (1791) - młodzież rwała się do tańca a starsi wspominali ogłoszenie konstytucji. Targowica (1792) - zaskoczenie i przerażenie obecnych, rozpacz Gerwazego, który odczuł i zrozumiał znaczenie fałszywego akordu. Rzeź Pragi (1794) - niepokój i lęk wieśniaczek, które znały z opowieści ludowych tragiczne zakończenie powstania kościuszkowskiego. Dzieje legionów - smutne refleksje żołnierzy, tułaczka żołnierzy polskich, walka na obczyżnie zdala od kraju (1795-1812). Mazurek Dąbrowskiego w Soplicowie - wzruszenie wszystkich i ogólna radość wiara i nadzieja Polaków w wyzwolenie ojczyzny.
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt 2 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...