menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Mam opisać jedną z przygód z książki dzieci z bulerbyn
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 2 nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Lasse wpada do jeziora

Lassie była coraz bardziej wyczerpana wędrówką.Poranione łapy nie pozwalały już na sprężysty truchcik.Splątana sierść też stawała się dodatkowym obciążeniem.W końcu pies dotarł do miejsca,gdzie jezioro mialo szerokość rzeki Można było je przeplynąć.I tu Lassie napotkala poważną przeszkodę-silny,wzburzony nurt wody,ale nie wahając się długo wskoczyła śmiało w wodę.Byłaby może szczęśliwie dotarła na drugi brzeg,gdyby nie gromada chłopców stojących na moście.Zauważyli psa i niewiele myśląc,rozpoczęli okrutną zabawę-rzucanie kamieniami w Lassie.Suka z trudnością pokonywala spienione fale.Starała się tylko utrzymać właściwy kierunek,lecz nie udawało się jej uniknąć ciosów  kamieni.W dodatku silny nurt rzucil ją na skałę,co spowodowało złamanie żebra i silne stłuczenie tylnej łapy.Mimo to Lassie wydostała się na brzeg,znalazła ciche legowisko i ułożyła się do snu.

Następnego ranka chciała dalej ruszyć w drogę.Niestety tylna łapa była bezwładna i bardzo dokuczało jej złamane żebro.Instynkt podpowiedział Lassie,by pozostała w ukryciu,aby choć w pewnym stopniu odzyskać sprawność.Pies spędził w swoim ukryciu osiem długich dni.Cierpliwie wylizywała poranione łapy,unikała ruchu.Dziewiątego dnia opuściła kryjówkę i ruszyła w dalszą drogę.Niestety jedna z tylnych łap pozostała bezwładna.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt 3 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
3 odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...