menu search
  • Rejestracja
brightness_auto
more_vert
Wyobraź sobie, że jesteś współpracownikiem czasopisma ,,Z Histkiem przez wieki'', przeznaczonego dla 10-12-latków. Redakcja zleciła ci napisanie krótkiego artykułu o dziejach najnowszych Polski. Masz przystępnie wyjaśnić czytelnikom:
a) dlaczego wybuchły strajki w 1980 roku,
b) co stało się w grudniu 1981 roku,
c) czym były rozmowy okrągłego stołu i jakie były ich skutki.
thumb_up_off_alt 2 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

1 odpowiedź

more_vert
Jak nam wiadomo strajki w 1980 nie były pierwszymi zrywami wolności,ale właśnie w tym roku zostały najbardziej zapamiętane dzięki czemu zapoczątkowało to powstaniu "Solidarności". Możemy zapytać dlaczego wybuchły właściwie strajki ? Dlatego,właśnie że rozpoczeły się lawinowo od strajku w Lublinie i Świdniku, jednak najważniejszy strajk rozpoczął się w Gdańsku a dokładnie w stoczni Gdańskiej. Także ważnym wydarzeniem w okresie PRL był grudzień roku 1981, wtedy właśnie gen. Wojciech Jaruzelski ogłosił orędzie do rodaków o rozpoczęciu stanu wojennego który został zawieszony 31 grunia 1982 a dopiero 22 lipca 1983 roztał oficjanie zniesiony.Na zakończenie przypomnimy sobie czym był Okrągły Stół,a dokładnie Rozmowy Okrągłego Stołu to wydarzenie jest przełomowym,historycznym faktem rozpoczęcia zmian ustrojowych w Polce. Miejsce to miało w połowie 1989 roku, obok siebie siedzieli : władze PRL, opozycja solidarnościowa oraz kościół. Tak więc dowiedzieliśmy się trochę na temat nie aż tak odległej historii naszego Państwa.
Mam nadzieję że pomogłem.
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi

Podobne pytania

thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
odpowiedzi
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt lubi thumb_down_off_alt nie lubi
1 odpowiedź
thumb_up_off_alt 1 lubi thumb_down_off_alt 1 nie lubi
1 odpowiedź
Witamy na zalicz.net! Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi!.

Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj punkty, uczestnicz w rankingu, pamiętaj Tobie też ktoś kiedyś pomógł, teraz Ty pomagaj innym i zbieraj punkty!
Pomóż nam się promować, podziel się stroną ze znajomymi!


...